Müzikçalar yükleniyor ...

Devlet Balesinin Yarı çıplak Mevlana Balesi

 • Yüklenen 1 yıl önce Kategoride Genel Videolar

  Devlet Balesinin “Mevlana”Mel’âneti

  İslam’ı yozlaştırma kapsamında, maksatlı eller tarafından içi boşaltılmaya çalışılan Mevlevilik ve Mevlan

  ...

  Devlet Balesinin “Mevlana”Mel’âneti

  İslam’ı yozlaştırma kapsamında, maksatlı eller tarafından içi boşaltılmaya çalışılan Mevlevilik ve Mevlana, bu kez bale adı altında özünden iyice koparılmıştı.

  İslami edep kuralların aykırı bir şekilde ve Mevlevilik’te hiçbir dönemde görülmemiş biçimde yarı çıplak sema gösterisini bale adı altında pazarlayarak Mevleviliğe en büyük kötülüğü yapan İzmir Devlet Opera ve Balesi, 2 yıldır bu çirkinliği sürdürmekte ve AKP Hükümeti bu rezalete izin vermekteydi.

  Yarı çıplak Mevlana Balesi

  Mevlana ve Mevleviliğin İslam ile bağlarını koparıp, hümanizmle harmanlamaya çalışanların ilk çabaları kadın semazenlerle sergilenmiştir.

  Yıllardır Türkiye’nin birçok yerinde moda renkleriyle giydirilmiş kadın semazenler erkeklerin gözleri önünde sema dönmekteydi.

  Kadın semazenlerin ardından şimdi de yarı çıplak ve kadın erkek iç içe bale gösterileriyle sözde “Mevlana’nın çağrısı” gündemleştirilmişti.

  Mevlana çağrısı Adı Altında İfsad Faaliyeti

  Mevlana’yı ve semayı modernizmin ve şehvet mel’anetinin bir aracı haline getirmeye çalışanların sinsi oyunları son sürat devam etmekteydi.

  Bunun son örneği İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenmişti.

  Yarı çıplak ve kadın erkek balerinlerle, “Mevlana Celaleddin Rûmî’nin evrensel bir kişiliğe dönüşümünde köşe taşı sayılabilecek olaylar; özgün müzik ve vücut dili kullanılarak anlatılmaktadır” bahanesiyle bu rezaleti sahneleyenlere iki yıldır kimse dur dememişti.

  İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) tarafından 2013 yılından bu yana aralıksız sahnelenen “Mevlana’nın çağrısı” balesi tam bir şaşkınlık ve sapkınlık örneğiydi.

  www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/ataturk-ruyasi-ruyalar-bazi-hakikatlerin-misal-aynasidir

 • devlet balesinin yarı çıplak mevlana balesi
Daha fazla göster Daha az göster