Müzikçalar yükleniyor ...

Yüksekova’da polise silahla ateş eden PKK’lının vurulma anı

 • Yüklenen 2 yıl önce Kategoride Genel Videolar

  özel harekatın kullandığı zırhlı ve kameralı araçta yapılan görüntü kaydında, B.T.’nin duvar arkasından polis aracına yönelik silahla ateş ettiği, polis aracınd

  ...

  özel harekatın kullandığı zırhlı ve kameralı araçta yapılan görüntü kaydında, B.T.’nin duvar arkasından polis aracına yönelik silahla ateş ettiği, polis aracından da karşı ateş açıldığı görülüyor.

  B.T.’nin "uyarı" anonslarına karşılık ateşi sürdürdüğü ve açılan karşı ateşte yaralandığı görüntülere yansıdı.

  B.T.’nin araçtan açılan ateşle yaralanması sonrasında olay yerinde bulunan diğer eylemciler tarafından önce Yüksekova’daki hastaneye ardından da Van’daki Yüzüncü Yıl üniversitesi Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

  B.T.’nin 5 kez PKK’yla bağlantılı olduğu gerekçesiyle soruşturma geçirdiği, bir dönem cezaevinde yattığı daha sonra örgütün dağ kadrosuna katıldığı iddia edildi.

  2012’de Hakkari’de gözaltına alınan başka bir örgüt mensubunun B.T.’yi Cilo bölgesindeki örgüt kamplarında gördüğü yönünde bilgi verdiği kaydedildi.
  EMNİYETTEN AçIKLAMA: ARANAN BİR TERöRİST

  Emniyet Genel Müdürlüğünden, Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki izinsiz gösteride çıkan çatışma sonucu yaralanan ve tedavi altına alınan silahlı eylemcinin bölücü örgüt içinde faaliyet gösteren ve aranan bir terörist olduğu, şahsın birçok saldırıda yer aldığı bildirildi.  Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 6 Aralık’ta silahlı çatışma sonrası hayatını kaybeden iki eylemcinin cenazelerini defneden grubun bölgedeki iki öğrenci yurduna taş ve molotofkokteylleriyle saldırdığı ve yurtlarda büyük çaplı zarar meydana getirdiği anımsatıldı.  öğrenci ve yurt görevlilerini korumak amacıyla olay yerine sevk edilen çevik kuvvet birimlerine uzun namlulu silahlarla saldırıldığı ve bölgeye takviye kuvvetlerin sevk edildiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş eden saldırganlarla girilen silahlı çatışma sonucu yaralanan bir terörist Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılmış, ilk müdahalesinden sonra Van 100.

  Yıl üniversite Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.

  Yaralanan şahsın üzerinden M.T.

  adına düzenlenmiş kimlik çıktığı, yapılan incelemede, kimliğin sahibinin kardeşi B.T.

  olduğu, şahsın Kito kod ismiyle bölücü örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve aranan bir terörist olduğu ve birçok saldırıda yer aldığı anlaşılmıştır.

 • yüksekova&039;da polise silahla ateş eden pkk&039;ıı vurulma ı
Daha fazla göster Daha az göster